f

Інсульт - катастрофа нашого часу

Інсульт - гостре порушення мозкового кровообігу, що призводить до пошкодження і відмирання його клітин.

Геморагічний інсульт - розрив кровоносної судини в мозку.

Ішемічний інсульт - закупорка судин мозку, яка веде до порушення кровообігу. Цей вид інсульту найпоширеніший - холестеринові відкладення не пропускають згусток крові і закупорюють артерії. Не отримуючи необхідний кисень і поживні речовини, клітини мозку гинуть.

Інсульт - справжня катастрофа нашого часу, на рівні з захворюваннями серцево - судинної системи. Інсульт посідає перше місце серед основних причин інвалідності населення.
Наслідки інсульту залежать від області мозку, в якій мало місце порушення кровообігу. Чим область відмирання клітин більше - тим серйозніші наслідки інсульту. Це повний або частковий параліч, порушення чутливості, втрата зору, порушення мови і письма, втрата або розлад пам'яті.

Ознаки інсульту

1. Раптове оніміння лицьових м'язів, руки і ноги на одній стороні тіла.

2. Несподівані труднощі сприйняття мови, тексту.

3. Різке погіршення зору одного або обох очей.

4. Різке порушення координації рухів.

5. Різкий головний біль.

6. Підвищення або різке зниження артеріального тиску.

Наскільки сильними будуть наслідки інсульту залежить від інтенсивності порушення кровообігу, і від того, наскільки швидко потерпілому нададуть медичну допомогу. Якщо вчасно діагностувати порушення кровообігу, надати медичну допомогу а також вчасно почати фізичну реабілітацію, то шанси на порятунок від гострих порушень, викликаних інсультом, зростають в рази.

Лікування інсульту

Лікування пацієнта з інсультом ділиться на три етапи: догоспітальний, госпітальний (стаціонарний), відновний.

Догоспітальний - діагностика і екстрена доставка в реанімаційне відділення.

Госпіальний - проведення невідкладних заходів з підтримки життєдіяльності
організму і екстрена медична допомога в лікуванні інсульту.

Відновлювальний - відновлення після інсульту - заходи по відновленню втрачених функцій і профілактиці ускладнень починають проводити ще в стаціонарному відділенні, так як ранній етап включення реабілітаційних заходів збільшує шанси нівелювати наслідки інсульту, і сприяє швидкому відновленню.
Залежно від ступеня тяжкості ураження клітин головного мозку фізична реабілітація після інсульту і відновлення може зайняти кілька років.

Умовно, відновлення після інсульту поділяють на п'ять етапів:

 • • найгостріший (до 3 - 7 днів);
 • • гострий (до 4 тижнів);
 • • ранній відновний (до 5 - 6 місяців);
 • • пізній відновний (до двох років);
 • • період стійких залишкових явищ.

Реабілітація після інсульту

Реабілітація хворих, які перенесли інсульт - це максимально повне відновлення втрачених під час ураження центральної нервової системи функцій, і пристосування пацієнта до наявних дефектів.
Наш будинок для літніх людей в Одесі, як і пансіонат в Києві, надає послуги з фізичної реабілітації людей з інсультом, після їх виписки зі стаціонарного відділення медичного закладу, на етапі раннього відновного періоду

У реабілітаційний період після інсульту потрібно уважність і регулярність виконання вправ. Фізична реабілітація людини, який переніс інсульт, займає мінімум 2 години протягом дня.

Ранній початок реабілітаційних заходів, комплексність, систематичність, поетапність - ось головні принципи лікування та реабілітації хворих з інсультом.

Наш пансіонат по догляду за людьми з обмеженими можливостями (інвалідами) використовує всі необхідні методики реабілітації, що дає шанси на швидке відновлення після інсульту.

Фізична реабілітація та відновлення після інсульту включає в себе: медикаментозну терапію, кінезіотерапію, пасивну і активну гімнастику, масаж, фізіотерапію, механотерапію, ерготерапію.

Кінезіотерапія - визнається науковий метод реабілітації - лікування рухом. Багаторазове повторення одних і тих же рухів, впливаючи тим самим на суглоби, м'язи, зв'язки і весь опорно - руховий апарат людини. З комплексу пасивних вправ починається відновлювальна гімнастика після інсульту. Ці вправи розраховані на лежачого хворого, прикутого до ліжка. Сам він не може рухатися, але його організм має потребу в русі. Тому перші вправи виконуються не стільки самим хворим, скільки реабілітологом.

Принципи реабілітації після інсульту

Принципи реабілітації після інсульту ідентичні для всіх випадків відновлення. Можна виділити сім основних принципів, яких слід дотримуватися при відновленні:

 • • Ранній початок
 • • Безперервність
 • • Індивідуальність
 • • Комплексність
 • • Етапність
 • • Контроль адекватності навантажень
 • • Соціальна спрямованість.

Отже, спробуємо коротко описати кожен з основних принципів фізичної реабілітації.

Ранній початок

Це означає що при інсульті, заняття слід починати якомога раніше (ще в стаціонарі лікарні). Адже будь-який фахівець з фізичної реабілітації скаже Вам, що адекватно надана, своєчасна допомога хворому і ранній початок реабілітаційних процедур - запорука успіху у відновленні людини.

Безперервність

Після початку реабілітаційних заходів їх не слід переривати. Слід продовжувати заняття на всьому етапі відновлення. Насправді заняття не слід припиняти навіть при повному відновленні, просто їх вид і ступінь навантаження трохи змінюється.

Індивідуальність

Це означає, що для кожної людини, не залежно від схожості діагнозу, план реабілітаційних заходів складається індивідуально. Для кожного окремого випадку повинна підбиратися адекватна і дієва ступінь навантаження, певні вправи і методики реабілітації. Кожна людина, його організм і реакція на навантаження індивідуальні, тому і підхід повинен бути індивідуальним.

Комплексність

Це означає, що потрібно використовувати всі можливі методики реабілітації, доступні в Ваших умовах. Медична допомога, ЛФК, масаж, дієтотерапія, психологічна допомога - все це повинно застосовуватися одночасно. Комплекс вправ і методів відновлення повинен бути різноманітним. І всі методи лікування й реабілітації повинні застосовуватися в комплексі.

Поетапність

Всі реабілітаційні заходи виконуються поетапно, у міру відновлення пацієнта. На різних етапах в програму включаються різні методи реабілітації. І кожен з них дуже важливий і не варто переходити до наступного, ще не закінчивши належним чином попередній.

Контроль адекватності навантаження

Ще один принцип реабілітації підтверджує, що заходи по реабілітації повинен проводити фахівець. Тільки фахівець може адекватно оцінювати стан хворого, його можливості і звичайно ж правильно підібрати вправи, ступінь необхідного навантаження та інтенсивності.

Соціальна спрямованість

Найголовніше - це те, що всі реабілітаційні заходи мають на меті відновлення втрачених функцій людини або заміщення їх іншими, для повноцінного життя і повернення пацієнта в соціум, його адаптації до нових умов.

Реабілітаційна програма відновлення після інсульту і інфаркту в наших пансіонатах в Києві та Одесі спрямована на досягнення повного відновлення колишніх здібностей людини - це повний комплекс реабілітаційних дій, які застосовуються фахівцем з реабілітації поступово, з урахуванням фізичного та психологічного стану пацієнта.

Спеціальна освіта і практика наших фахівців дозволяє добре уявляти проблеми людини, що намагається впоратися з наслідками інсульту. Спостерігаючи за хворими, які перенесли інсульт, ми виробили ефективну методику реабілітації. Наша програма реабілітації включає все необхідне для повного відновлення здібностей людини.

Інсульт, інфаркт і їх наслідки великий стрес як для організму, так і для психіки людини - адже потрібно вчитися заново робити практично все, тому програма включає в себе роботу одночасно з фізичним і психологічним станом.

1) Заняття ЛФК (лікувальною фізкультурою) розвиваючі і зміцнюють фізичні здібності

2) Ерготерапія - відновлення побутових функцій і проведення часу з клієнтом.

3) Психологічна реабілітація людини після інсульту

4) Допомога у відновленні мови

5) Професійний догляд за хворим будь-якого ступеня тяжкості

Курс підбирається індивідуально під кожного пацієнта і спрямований на максимально швидке відновлення людини. Рекомендований час сеансу - 40 - 60 хвилин.

Вибираючи наш пансіонат, Ви отримуєте персонал, дійсно здатний подбати про вашого близького.

Безсумнівну користь в реабілітації після інсульту приносять вправи - будь-який рух в паралізованій частині тіла не дає застоюватися крові і відновлює м'язову пам'ять. Необхідно дотримуватися комплексного курсу реабілітації. Комплексний курс реабілітації, що включає медикаментозне лікування і ЛФК, може дати хороші результати в реабілітації після інсульту. Всі заходи з фізичної реабілітації в наших пансіонатах для літніх людей в Києві та Одесі виконують кваліфіковані фахівці - реабілітологи. Всі заняття і заходи щодо відновлення знаходяться на постійному контролі лікаря.

Реабілітація після інсульту. Комплекс вправ.

Комплекс вправ для реабілітації після інсульту в стаціонарному відділенні

Реабілітація після інсульту на прикладі людини з геміплегією або геміпарезом (неповний або повний параліч однієї половини тіла).

Отже, реабілітація після інсульту повинна починатися з моменту стабілізації фізичного стану людини, ще в лікарні. Ранній початок реабілітаційних заходів - це один із принципів фізичної реабілітації. Тут головними є такі моменти: всі заходи проводити за погодженням з лікарем, при постійному контролі артеріального тиску (є ризик повторного інсульту). На даному етапі спектр методик реабілітації та рухів дуже малий, так як людина ще не повністю відновився після нападу. На даному етапі підходить масаж (тільки погладжування), пасивні вправи, що проводяться інструктором або родичем (руху, які копіюють довільні рухи кінцівок, для уникнення контрактур і відновлення нейронних зв'язків у мозку). Таких рухів, в залежності від стану людини, проробляють в кількості 3-5 для кожного суглоба. Нагадуємо, всі заходи проводяться при постійному контролі артеріального тиску і загального фізичного стану здоров'я.

Важливо! Якщо рух в пальцях травмованої руки збереглися, найчастіше це робота згиначів пальців, ні в якому разі не давайте людині еспандер, так як це призведе до ще більшої спастичності м'язів згиначів. Ще дуже важливим аспектом є ранній початок проведення лікування становищем.

При виписці зі стаціонару лікарні потрібно продовжити реабілітаційні заходи, і збільшувати спектр рухів і час навантаження, знову таки під контролем фізичного стану. Чим і займаються реабілітологи нашого пансіонату. Найкраще не займатися самодіяльністю і звернутися за допомогою до фахівців. Багато людей, подивившись методику занять в ютуб, або прочитавши їх на якому – небудь сайті, вирішують самі зайнятися відновленням свого родича. Але при зйомках ролика одна здорова людина показує приклад рухів на іншій здоровій людині. А Ви маєте справу з травмованим людиною, і не знаючи специфіки та особливостей проведення занять або здійснення будь-якого руху, можете завдати йому травму. Адже не дарма кажуть: «Самолікування может буті шкідлівім для Вашого здоров'я». Спеціаліст же, який закінчив університет, який має досвід роботи з такими травмами, зможе визначити ступінь оптимального навантаження для людини і правильно підбере техніки масажу, ЛФК, кінезіотерапії, ерготерапії і ін, правильно проведе пасивну і активну гімнастику, лікування положенням (що є дуже важливим в реабілітації після інсульту). Якщо так сталося, що у Вашого близького стався напад, не впадайте у відчай, зателефонуйте до нас, наші фахівці в галузі фізичної реабілітації з радістю допоможуть Вашій близькій відновитися від наслідків інсульту.

Крім реабілітації після інсульту, ми надаємо послуги з повного догляду за хворими, які перенесли інсульт.

Якщо у Вас залишилися питання з приводу реабілітації після інсульту, або з приводу поселення до нашого пансіонату, зателефонуйте за номером телефону (096) 265-14-42, або заповніть форму зворотного зв'язку на сайті, і ми передзвонимо у зручний для вас час.