f

Деменція - це важке захворювання, яке приносить проблеми не тільки самому пацієнту, але і близьким людям. Тому нерідко трапляється, що для догляду за людьми, що страждають цією патологією, близькі наймають спеціально навчений і підготовлений персонал, здатний впоратися з мінливістю хвороби. А так як хвороба незворотна і має схильність прогресувати, не варто залишати її без уваги, а хворого - без належного догляду.

На початкових стадіях хвороба може не проявляти себе занадто активно, і людині з деменцією може не знадобитися всебічна допомога. Але з віком патологія прогресує, і тут вже напевно знадобиться догляд і спостереження за хворою людиною.

Головними функціями догляду за подібними хворими є дотримання гігієни і режиму харчування, прийом ліків і створення сприятливих життєвих умов для пацієнта. Але також має велике значення і аспект психологічної допомоги, а також підготовка близьких людей до поведінки хворого, а також і належне ставлення до самому пацієнта. Близьким потрібно ставитися до хворого з розумінням і терпінням, так як всі прояви хвороби - це не характер людини, а лише наслідки впливу патології на мозок людини.

З цих причин і варто дотримуватися певного режиму в харчуванні і забезпеченні дозвілля, в гігієні, в прогулянках і в режимі сну. Будь-який збій може нашкодити пацієнту. Також повинні бути виключені стреси, сварки, важка фізична праця.

Якщо пацієнт маломобільний, важливо вживати профілактичні заходи щодо попередження пролежнів, частіше міняти білизну, піднімати хворого, робити йому масаж. Для цього краще найняти масажиста, так як тільки професіонал зможе забезпечити належне проведення процедур.

Через зайнятість багатьом важко доглядати за хворим самостійно, тому в цьому випадку краще звернутися в будинок для літніх людей. Довіритися краще компетентної персоналу з почуттям такту і уважністю, у роботу якого буде входити дотримання гігієни пацієнта, контроль прийому ліків, годування, дотримання режиму сну, проведення прогулянок та дозвілля.