f

Переломи стегна - тріщини або розриви у верхній частині стегнової кістки, біля до тазобедренного суглобу.

Перелом шийки стегна є серйозною травмою, ускладнення якої можуть бути небезпечними для життя. Ризик перелому стегна зростає з віком. Люди похилого віку схильні до вищого ризику перелому шийки стегна, тому що кістки мають тенденцію слабшати з віком (остеопороз). Прийом лікарських препаратів, поганий зір і проблеми з балансом тіла також роблять літніх людей більш схильними до падіння - однієї з найбільш поширених причин переломів.

Перелом шийки стегна майже завжди вимагає хірургічного втручання, а потім місяців фізичної реабілітації.

Симптоми перелому стегна

Симптоми перелому стегна після падіння можуть включати в себе:

 • Біль у зовнішній верхній частині стегна або в паховій області.
 • Неможливість підняти, перемістити або повернути ногу, або сильний дискомфорт при будь-якій спробі зігнути або повернути стегно.
 • Синці та набряки навколо області стегна.
 • Нога на травмованій стороні може бути коротше.
 • Нога на травмованій стороні повертається назовню більше.

Якщо кістка була ослаблена хворобою (наприклад, травмою, стресом або раком), пацієнт може помітити ниючі болі в області паху або підколінній області протягом деякого періоду часу до перелому.

Лікування перелому шийки стегна

Для більшості пацієнтів хірургічне втручання є кращим варіантом лікування переломів кісток тазобедренного суставу, оскільки воно забезпечує стабільну фіксацію і зменшує ризик ускладнень. Хірургічне втручання також пов'язано з більш коротким перебуванням в лікарні і покращує показники реабілітації і відновлення.

Хірургічне лікування перелому шийки стегна, як правило, є єдиним варіантом для лікування переломів стегна. Якщо хірургічне втручання проведено в перші кілька днів після перелому, шанси встати на ноги значно збільшуються. Особливо це стосується людей похилого віку. Якомога швидше варто провести операцію і тому, що свіжі переломи зростаються краще, ніж старі.

Після того, як діагноз перелому стегна був поставлений, буде оцінюватися загальний стан здоров'я пацієнта. Однак, іноді операція може бути відкладена, якщо людина слабка або хворіє, і лікування дозволить значно поліпшити результат операції.

Приблизно в половині всіх випадків необхідна часткова або повна заміна тазостегнового суглоба. В інших випадках потрібне хірургічне втручання, щоб зафіксувати перелом пластинами, гвинтами або стержнями.

Тип операції залежить від цілого ряду чинників, в тому числі:

 • тип перелому;
 • вік;
 • рівень мобільності до перелому;
 • стан кісток і суглобів - наприклад, чи є артрит;

Час перебування в лікарні буде залежати від стану і рухливості. Можливе повернення додому потерпілого протягом трьох-п'яти днів.

Наявні дані свідчать про те, що оперативне хірургічне втручання і програма реабілітації, яка починається якомога швидше після операції, може значно поліпшити життя людини, скоротити тривалість його перебування в лікарні і допоможе відновити рухливість швидше.

Можливі Ускладнення після операції на стегні

Ускладнення можуть виникнути після операції, в тому числі:

 • Інфекція - ризик знижується за допомогою антибіотиків, і використанням під час операції стерильних інструментів.
 • Згустки крові - можуть утворювати в глибоких венах ніг в результаті нестачі руху; тромбоз можна запобігти, використовуючи спеціальні панчохи, фізичні вправи і ліки.
 • Пролежні - може статися на ділянках шкіри при постійному тиску від перебування на ліжку протягом тривалого часу.

Відновлення після операції на стегні

Після операції необхідний курс реабілітації. Мета її полягає в тому, щоб допомогти відновити втрачену мобільність і незалежність. Реабілітація проводиться фізіотерапевтом - фахівцем в області реабілітації, який за допомогою фізичних методів впливу, таких як масаж і маніпуляції сприяє відновленню втрачених навичок. Фізіотерапію слід починати на наступний день після операції.

Фізична активність

Фізична активність є важливою частиною відновлення. Протягом трьох-шести тижнів, ви повинні бути в змозі відновити фізичну активність у вашому повсякденному житті. Протягом першого часу відновлення, фізіотерапевт може навчити або допомогти вам виконувати спеціальні вправи для зміцнення вашого стегна. Проте важливо, щоб ви уникали падінь або рухів, що навантажуватимуть суглоби. Рекомендується спеціально обладнати будинок і використовувати при ходьбі тростину, милиці, ходунки та поручні.

Догляд при переломі шийки стегна

Персонал наших приватних будинків престарілих в Києві, що складається з медсестер, лікаря і реабілітолога, надає професійний догляд за людьми з важкими переломами і травмами, проводить реабілітаційні заходи, що сприяють швидкому відновленню.

Наші дипломи