ombudsmanПрацівниками Секретаріату Уповноваженого з прав людини Оленою Прашко, Юрієм Белокозом, Вікторією Базелюк та громадським монітором Анастасією Клюгою здійснено моніторинговий візит до приватного геріатричного пансіонату для осіб похилого віку «Пори Року», що розташований в с. Софіївська Борщагівка Київської області.

Під час візиту встановлено, що для клієнтів пансіонату створено належні умови для перебування. У день візиту послугу догляду з проживання в пансіонаті отримували 28 дієздатних осіб. Доглядають осіб похилого віку 6 працівників, які працюють вахтовим методом.

Клієнти проживають у триповерховій будівлі в належно облаштованих житлових кімнатах. Клієнти мають можливість переглядати телевізійні передачі, читати книги. Особи з інвалідністю забезпечені технічними засобами реабілітації – ходунками, санітарними стільцями, візками. Для прогулянок на свіжому повітрі облаштовано криту терасу.

Здійснюється медичний супровід клієнтів лікарями закладів охорони здоров’я. Зокрема, мешканці пансіонату оглядаються лікарем терапевтом, хірургом, психотерапевтом, неврологом. Реабілітологом-масажистом здійснюється масаж підопічним, вони залучені до лікувальної фізкультури та інших заходів з фізичної реабілітації.

В пансіонаті здійснюються протиепідемічні заходи, спрямовані на протидію поширенню гострої коронавірусної інфекції COVID-19. Заборонено вхід на територію стороннім особам, водночас родичі у разі відвідування можуть спілкуватися з клієнтами через скло.

Визначено приміщення для обсервації осіб з підозрою на інфекційне захворювання, проводиться щоденний температурний скринінг. Вологе прибирання з використанням дезінфекційних засобів відбувається двічі на день. Дотримано санітарних вимог до температурного режиму та провітрювання приміщень.

http://www.ombudsman.gov.ua/ua/all-news/pr/pans%D1%96onatu-dlya-lyudej-poxilogo-v%D1%96ku-vremena-goda-u-s.-sof%D1%96%D1%97vska-borshhag%D1%96vka-ki%D1%97vsko%D1%97-oblast%D1%96/?fbclid=IwAR1_OJ-RSkuEzNbHyNi3f5zd4eiBYRcYJejaLh54GqHuo2BHIiPhzGmPCN0

Звіт Омбудсмана