f

Деякі лежачі пацієнти не можуть самостійно харчуватися, і годування стає не менш важливим аспектом догляду за лежачим хворим.

Рекомендується лежачим хворим надавати їжу в вигляді рідкого, середньої щільності пюре. Часом потрібно дотримуватись суворої дієти, що дозволить людині нормалізувати здоров'я.

Для надання їжі пацієнтові необхідно підняти узголів'я, розмістити його в положенні напівсидячи. На груди можна покласти серветку, щоб не забруднити одяг. Зручніше за все буде купити спеціальний столик, який можна поставити на ліжку. Краще купити тарілку з присосками, що дозволить забезпечити її стійкість. Поїти пацієнта можна за допомогою склянки з трубочкою, спеціальної поїлки.

Необхідно стежити за температурою їжі, страви потрібно давати невеликими порціями, чекаючи, поки пацієнт повністю прожує їжу. Важливо, щоб хворий не переїдав, так як це може привести до виникнення нудоти. Годувати людини потрібно 5-6 разів на день. Раціон повинен бути різноманітним, овочі, фрукти можна надавати в свіжому вигляді, обробку продуктів потрібно здійснювати за допомогою варіння, пропарювання, тушкування.

Догляд за лежачим хворим є досить складним заходом і фізично, і морально. Якщо ви не в змозі приділяти багато часу людині, розумним рішенням стане звернення в будинок престарілих для лежачих хворих, де за хворим буде забезпечений повноцінний і комплексний догляд.