f

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Найчастіше догляд за хворими, які прикуті до ліжка, лягає на плечі родичів. Їм доводиться кардинально міняти своє життя, але ж необхідно також відвідувати роботу, займатися дітьми. Існує кілька важливих аспектів, які потрібно враховувати при організації догляду за лежачим хворим. Необхідно пам'ятати, що людина опинилася в такій ситуації не з власної волі, і всіляко підтримувати близького, родича.

Ускладнення, пов'язані з лежачим положенням пацієнта

Людина, яка перебуває в нерухомому положенні, перебуває в значному стресі. У нього порушено рухові, дихальні функції, він не може нормально харчуватися, можливі неполадки в роботі видільної системи.

Ускладнення, викликані лежачим положенням:

  • • пролежні. Вони утворюються через тривале перебування пацієнта в одному положенні, а також відсутності нормальної гігієни тіла. Для запобігання виникненню пролежнів потрібно проводити регулярні гігієнічні маніпуляції, періодично переміщати пацієнта, перевертати його, переміщати в різні положення;
  • • травмування під час падіння з ліжка. Досить складно забезпечити в домашніх умовах таку обстановку, яка може запобігти падінню, травмуванню пацієнтів. Це пов'язано з нестачею спеціального обладнання, місця;
  • • контрактура. Обмеження в рухливості суглобів виникає при неправильному догляді за пацієнтом. Якщо його неправильно укладати, не користуватися спеціальними подушечками, валиками, при перекладанні лежачого він може відчувати дискомфорт, больові відчуття;
  • • пневмонія. Таке захворювання може виникнути при частих переохолодженнях, протягах, при нечастих перекладаннях лежачого хворого.

Ускладнення в стані пацієнта можуть виникати при неправильно організованих заходах по догляду. Тому необхідно грамотно підходити до цього питання, враховуючи всі значущі аспекти.

Як доглядати за лежачим пацієнтом

Проведення спеціальних процедур стає найважливішим аспектом організації догляду

Вони поділяються на кілька видів:

  • • загальний догляд. До даного типу відноситься годування, гігієна, дозвілля, зміна положення тіла, допомога в самообслуговуванні, створення затишку і комфортної обстановки;
  • • спеціальний догляд. Найчастіше передбачає стаціонарні умови, коли порушена функціональність організму.

Основи по догляду за лежачим пацієнтом

Створення відповідних умов побуту

Важливо облаштувати кімнату пацієнта так, щоб вона не була схожа на лікарняну палату. У той же час, краще купити багатофункціональне ліжко, за допомогою якого буде простіше виконувати догляд за пацієнтом, піднімати голову для годування, опускати ноги, згинати коліна. Поруч з ліжком потрібна тумбочка, де будуть перебувати речі першої необхідності. Також важливо підтримувати комфортної температури в приміщенні, періодично кімнату необхідно провітрювати, проводити вологе прибирання.

Психологічна атмосфера

Найважливішим параметром найбільш швидкого відновлення, стабілізації емоційного стану, стає психологічна підтримка пацієнта. Необхідно доброзичливо до нього ставитися, сідати поруч, розмовляти. Можна залучити його до виконання якихось справ, наприклад, вчити уроки з дитиною, розгадувати кросворд та інше.

Приватний будинок для людей похилого віку "Пори Року" надає послуги по догляду за лежачими хворими. За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном 096-265-14-42.