f

image004

Багато сил, енергії, терпіння знадобиться тим, хто буде доглядати за прикутою до ліжка людиною. Нерідко у родичів спостерігаються труднощі, особливо на ранніх етапах організації догляду за лежачим пацієнтом. Ніхто не знає, скільки часу проведе людина в ліжку - дні, місяці або роки. Тому необхідно організувати побут, який забезпечить безпеку та зручність. Також сприятлива психологічна обстановка сприяє швидкому одужанню.

Тривалий догляд за пацієнтом: профілактика і лікування пролежнів

Ось деякі рекомендації, дотримання яких вкрай важливо для облаштування комфортного життя лежачого хворого:

Ліжко повинно бути практичним, зручним. Ідеальний варіант - функціональне ліжко. Різні елементи ліжка можна регулювати, забезпечуючи виконання процедур. Крім того, таке ліжко сприяє комфортному здійсненню гігієнічних маніпуляцій. Регулюючи висоту і положення ліжка, можна посадити людину, створити умови для опори і самостійного підйому.

Матрац проти пролежнів. Це невід'ємна частина організації побуту. Дуже часто у лежачих пацієнтів виникають пролежні через малу рухливість. Не варто чекати, поки утвориться величезна рана. Придбання такого матраца мінімізує ризик появи некрозу тканин.

Гігієна шкіри. Є перелік засобів, які в обов'язковому порядку повинні бути вдома. Для очищення шкіри без води і мила використовується спеціальна рідина. Також широко застосовують засоби, які запобігають утворенню попрілостей.

Без пелюшок і підгузників ніяк. Доглядаючи за прикутими до ліжка чоловіками показано застосування мочеприйомників і уропрезервативів. Жінки можуть використовувати качки, підгузники. Рекомендовано своєчасно виконувати заміну підгузника, запобігаючи утворенню попрілостей. З огляду на той факт, що пацієнти потребують «будівельний матеріал» для загоєння ран, харчування з високим вмістом білка допоможе вирішити проблему. Також обов'язкові в раціоні овочі та фрукти.

Організація обстановки в приміщенні. Приберіть все зайве з кімнати. Поруч з ліжком повинна знаходитись функціональна тумбочка. Пацієнт повинен легко до неї діставати, щоб все завжди було під рукою.

Як лікувати пролежні?

Характер лікування залежить від ступеня ураження тканин. Варто зазначити, що цей процес довготривалий. Якщо пролежні все-таки з'явилися, то слід прийняти комплекс заходів. Під область ураження тканин підкладають спеціальну протипролежневу подушку, щоб забезпечити доступ повітря до рани і зменшити тиск на неї. Народні методи лікування залишилися в минулому. Сьогодні активно використовуються протипролежневі пов'язки з лікувальними компонентами. Застосування інноваційних компонентів дозволяє лікувати некротичні ураження в домашніх умовах.

Перед початком лікування - Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем!