f

insultСвоєчасна діагностика інсульту і заходи з надання кваліфікованої медичної допомоги здатні врятувати людині життя. Навички, необхідні для надання першої допомоги людині з інсультом, можуть стати в нагоді в повсякденному житті. Розпізнати інсульт можна за первинними симптомами, до яких відносяться раптовий біль, слабкість, оніміння в кінцівках, порушення координації рухів, втрата свідомості, запаморочення, різке підвищення або зниження артеріального тиску. Якщо ви звернули увагу на прояв будь-якого з перерахованих вище ознак інсульту у себе або своїх близьких, негайно звертайтеся за допомогою. Своєчасна діагностика і госпіталізація при інсульті здатна запобігти летальному результату і зберегти людині життя.

Деякі захворювання, які збільшують ризик виникнення інсульту, присутні не тільки у літніх людей, а й у молоді. Наприклад, зловживання спиртними напоями, тютюнопаління, артеріальна гіпертонія, високий рівень холестерину, надмірне вживання гострої, солоної їжі, ожиріння, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, аневризма судин головного мозку.

Інсульт вимагає невідкладної медичної допомоги. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, своєчасно звертайтеся за допомогою до фахівців. Для літніх людей інсульт може обернутися летальним результатом, тому екстрена допомога при найменших ознаках інсульту - необхідний захід.

Реабілітація після інсульту необхідна для відновлення нормального функціонування організму і головного мозку, після перенесеного захворювання. Після інсульту з'являються проблеми з координацією руху, порушення мови, зниження розумової активності. Пошкодження головного мозку при інсульті можуть бути незворотними, але в більшості випадків, при своєчасному втручанні фахівців ризики зменшуються, а шанси на відновлення психомоторной, рухової та інших життєво-важливих функцій організму і психіки збільшуються.

Пам'ятайте, головний принцип при наданні першої допомоги людині, що переніс інсульт - «Не нашкодь». При прояві перших симптомів інсульту викликайте «Швидку допомогу». Це збільшить шанси запобігти серйозні наслідки інсульту і забезпечить кваліфіковану допомогу при відновленні і реабілітації після хвороби.