f

Достойна старість в домі престарілихЗ огляду на вікові зміни, психологічні труднощі, медичні показники, індивідуальні особливості та потреби людей похилого віку, їм потрібен належний догляд. Витривалість, терпіння, медична освіта, досвід роботи, професіоналізм, компетентність, уважність, тактовність - якості, якими повинні володіти люди, що спеціалізуються на догляді за людьми похилого віку.

Догляд за літньою людиною - це велика відповідальність. Належним чином створити належні умови для літніх людей під силу не кожному. У домашніх умовах обладнати житло необхідним приладдям може не дозволити вільне місце чи недолік часу. А надати кваліфіковану медичну допомогу і зовсім не можливо без спеціальної освіти і досвіду роботи в сфері догляду за літніми людьми.

Деякі літні люди потребують реабілітації та щоденної медикаментозної терапії після перенесених операцій або при інвалідності. Необхідну реабілітацію, лікувальні масажі, своєчасне вимірювання артеріального тиску, прийом медикаментів, контроль стану здоров'я можуть надати тільки кваліфіковані реабілітологи, санітари, медичний персонал. Догляд за літньою людиною це не тільки забезпечення безпечних умов проживання, гігієнічного догляду, лікувальних процедур, а й організацію дозвілля, психологічну допомогу. Недолік уваги, спілкування, підтримки часто змушує людей похилого віку відчувати внутрішній дискомфорт, пригнічений стан, депресії. У колі інших постояльців в будинку для літніх людей ці фактори компенсуються регулярним спілкуванням, спільним проведенням часу, наявністю хобі за інтересами, організацією дозвілля.

Догляд за літніми людьми повинен забезпечити максимально комфортні умови для проживання, дотримання рекомендацій лікарів при прийомі медикаментів, проведення гігієнічних процедур, підтримання порядку і чистоти в будинку, дієтичне харчування, розроблене з урахуванням медичних показань, індивідуальних особливостей людини.

Догляд належного рівня літні люди можуть отримати тільки в спеціально обладнаних умовах будинків престарілих. Де їм забезпечать турботу і увагу, психологічну підтримку, медичну допомогу, допомогу при проведенні гігієнічних процедур, безпечні умови проживання, індивідуально розроблене дієтологами харчування і організоване дозвілля, відповідне можливостям і потребам людини похилого віку.