f

Догляд за людьми з Альцгеймером

Альцгеймер - найбільш поширена причина деменції у тих, кому більше 65 років. В основі хвороби масове відмирання клітин головного мозку - церебральна атрофія. Вона починається в гіпокампі і скронево-тім'яних областях, згодом охоплює мозок повністю.

Перша ознака Альцгеймера - поступово посилюється втрата пам'яті. З часом людина починає забувати родичів, життя, яке прожила. Хвороба відбирає у людей навіть спогади з дитинства, що призводить до тривожних станів, прагненню покинути незнайому квартиру. Родичі намагаються допомогти, але хворі на це реагують агресивно, так як просто-напросто забули рідних людей. Такі ситуації викликають конфлікти і почуття провини з безпорадністю.

Доглядаючи за пацієнтом з Альцгеймером, необхідне терпіння, постійне повторення і здатність передбачити найближчі події. Дуже добре, якщо той, хто доглядає за пацієнтом, часто був на виду у хворого. Завдяки цьому спілкування стане звичним, рівень агресії значно знизиться.

Необхідно суворе дотримання денного розпорядку, впровадження корисних правил і ритуалів, прагнення підтримати навик самообслуговування хворого, необхідно максимально багато спілкуватися і читати. Коли в мозок надходять нові дані, він максимально використовує свій потенціал, утворює і зміцнює зв'язки між ще живими нервовими клітинами.

Кімната, де живе пацієнт має бути максимально безпечною. Однак, пристосувати житло в багатоповерхівці під пацієнта з Альцгеймером досить проблематично, так як можуть бути потрібні спеціальні пристрої, переобладнаний санвузол і безліч інших речей. Так само, необхідно виключити можливість того, що людина, яка себе не пам'ятає може покинути квартиру. У багатьох сім'ях немає можливості забезпечити постійний, 24-годинний нагляд за хворим Альцгеймером, так як потрібно ходити на роботу і на навчання. Послуги пансіонату в цьому випадку - краще рішення.

Для консультації та розрахунку вартості проживання телефонуйте нам прямо зараз!